No products
The value of the basket includes the minimum delivery cost.
COM-Z-COMELUX MAXI C KPL
New product
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Universal folding electrically heated table Comel Comelux Maxi C with built-in vacuum. Temperature regulation of the table by thermostat. The table has built-in steam generator with boiler of 1,5 lt. capacity. Complete of silicone iron mat, cable stand, pressure gauge and solenoid valve with steam regulation.
Ironing set includes: Comelux Maxi C ironing table, Comel 721 PAB iron with teflon shoe and sleeve buck AKN-05A.
| Table dimensions | 113 x 38 x 26 cm |
| Height | 86 cm |
| Weight | 39,3 kg |
| Electrical connetcion | 220-240V |
| Boiler capacity | 1.5L |
| Supply power of the steam generator heater | 850W |
| Board heater power | 600W |
| Suction motor power | 120W |
| Working pressure | 2.5 Bar |
| Producent | CO.M.E.L srl |
| Adres | Via dell’Industria 40, 61045 Pergola (Włochy) |
| Kontakt | info[at]comelsrl.eu |