No products
The value of the basket includes the minimum delivery cost.
COM-Z-MP/A-RS
New product
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Professional ironing table Comel MP/A-RS with a rectangular board (125 x 74 cm). Steam suction, built-in chimney and electric heating make the clothes retain its quality. Adjusting the temperature of the table using a thermostat allows continuous control of the temperature of the board. Table is easy to disassemble, which allows it to be stored in a small space. Height adjustment makes work very comfortable. An additional advantage is the built-in blowing system for delicate materials.
Note: The picture shows the device with accessories sold separately.
| Table dimensions | 125 x 74 cm |
| Depth | 90 cm |
| Weight | 150 kg |
| Electrical connetcion | 220-240V |
| Board heater power | 2000 |
| Suction motor power | 600 W |
| Producent | CO.M.E.L srl |
| Adres | Via dell’Industria 40, 61045 Pergola (Włochy) |
| Kontakt | info[at]comelsrl.eu |
dostępny
dostępny
dostępny
dostępny