No products
The value of the basket includes the minimum delivery cost.
COM-Z-FR/F/PV+12A +13A
New product
Warning: Last items in stock!
Availability date: 2019-12-17
Universal steaming table electrically heated, with built-in vacuum. Temperature regulation of the table by thermostat. The table has built-in steam generator with boiler of 7 lt. capacity and peripheral pump (power: 550W) automatically controlled. Complete of silicone iron mat, cable stand, pressure gauge and 2 solenoid valves with steam regulation.
Note: The picture shows the device with accessories sold separately.
| Table dimensions | 118 x 38 x 26 cm |
| Height | 90 cm |
| Weight | 146,5 kg |
| Electrical connetcion | 380-415V |
| Boiler capacity | 7L |
| Supply power of the steam generator heater | 6000W |
| Pomp power | 800W |
| Suction motor power | 500 W |
| Working pressure | 4.5 Bar |
| Producent | CO.M.E.L srl |
| Adres | Via dell’Industria 40, 61045 Pergola (Włochy) |
| Kontakt | info[at]comelsrl.eu |