No products
The value of the basket includes the minimum delivery cost.
COM-Z-MP/F/PV-180X90+12A
New product
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Rectangular (180 x 90 cm) steaming table Comel MP/F/PV electrically heated, with built-in vacuum. Temperature regulation of the table by thermostat. The table has built-in steam generator with boiler of 25 lt. capacity and peripheral pump (power: 800W) automatically controlled. Complete of silicone iron mat, cable stand, pressure gauge and solenoid valve with steam regulation.
Note: The picture shows the device with accessories sold separately.
| Height | 90 cm |
| Width | 180 cm |
| Depth | 90 cm |
| Weight | 305 kg |
| Electrical connetcion | 380-415V |
| Boiler capacity | 25 L |
| Supply power of the steam generator heater | 20000W |
| Pomp power | 800W |
| Suction motor power | 600 W |
| Working pressure | 4.5 Bar |
dostępny