No products
The value of the basket includes the minimum delivery cost.
COM-Z-PRATIKA INOX
New product
Warning: Last items in stock!
Availability date: 2019-09-06
Comel Pratika INOX steam generator with 5 lt. boiler. Equipped with all instruments necessary for operational safety (safety valve, water level indicator, manometer and solenoid valve for steam control). Boiler made of inox steel.
Note: The picture shows the device with accessories sold separately.
| Height | 30 cm |
| Width | 23 cm |
| Depth | 36 cm |
| Weight | 16.25 kg |
| Electrical connetcion | 220-240V |
| Boiler capacity | 5 |
| Supply power of the steam generator heater | 1900W |
| Working pressure | 2.5 Bar |
| Producent | CO.M.E.L srl |
| Adres | Via dell’Industria 40, 61045 Pergola (Włochy) |
| Kontakt | info[at]comelsrl.eu |
Pratika INOX
Wytwornica naprawdę spełnia swoje zadanie. Solidna i wydajna.