No products
The value of the basket includes the minimum delivery cost.
COM-Z-FB/F 7L 6KW+12A+13B
New product
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Professional steam generator with boiler and rotational pump, power 550 W. Save of time, efficiency and comfort of work in one device. It has 7L boiler. It can be connected to 3 irons. Equipped with all necessery components which help to work safetly: (safety valve, water level indicator, manometer, solenoid valve). The boiler made of lacquered steel.
| Height | 88 cm |
| Width | 42 cm |
| Depth | 45 cm |
| Weight | 59 kg |
| Electrical connetcion | 380-415V |
| Boiler capacity | 7L |
| Supply power of the steam generator heater | 6000W |
| Pomp power | 550W |
| Working pressure | 3.5 Bar |
| Producent | CO.M.E.L srl |
| Adres | Via dell’Industria 40, 61045 Pergola (Włochy) |
| Kontakt | info[at]comelsrl.eu |