No products
The value of the basket includes the minimum delivery cost.
COM-Z-FB/F 25L+12A
New product
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Industrial steam generator with rotational pump, 800 W power. This device is ideal for big companies, tailors, laundries because it gives maximum efficiency of water and comfort. Built-in boiler of 25 L and power of the heaters 24 KW provides quarranty long life of device. It has manometer - control of pressure and water lever indicator. It can be connected to 6 irons/ steam brushes etc.
| Height | 82 cm |
| Width | 70 cm |
| Depth | 60 cm |
| Weight | 120 kg |
| Electrical connetcion | 380-415V |
| Boiler capacity | 25 L |
| Supply power of the steam generator heater | 20000W |
| Pomp power | 800W |
| Working pressure | 4.5 Bar |
| Producent | CO.M.E.L srl |
| Adres | Via dell’Industria 40, 61045 Pergola (Włochy) |
| Kontakt | info[at]comelsrl.eu |
dostępny